Pierwszy wyjazd dla opiekuna

 

Pewna znana polska piosenka mówi, ze najtrudniejsze jest wszystko, co pierwsze. To samo z pewnością można powiedzieć o zagranicznym wyjeździe do pracy. Dla osoby, która nigdy wcześniej nie pracowała w obcym kraju, tego typu decyzja z pewnością wiązać będzie się z dużą ilością obaw i stresu. Poniżej zamieszczamy kilka rad, które mogą okazać się przydatne podczas planowania pierwszego wyjazdu.

1. Pamiętaj, aby swojej rodzinie lub przyjaciołom pozostawić informacje o miejscu, w którym będziesz przebywać, swój zagraniczny numer kontaktowy oraz namiary na koordynatora z firmy. Będzie to nie tylko formą zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, ale także uspokoi Twoich bliskich, dla których zagraniczny wyjazd, tym bardziej po raz pierwszy, będzie z pewnością równie wielkim przeżyciem, co dla Ciebie.

2. Obce, nieznane miasto na pewno z początku będzie przytłaczać. Niewielki rekonesans w internecie i nawigacja w telefonie pozwolą lepiej poznać lokalizację, komunikację miejską i położenie obiektów takich jak szpital czy sklepy i z pewnością będą dużym ułatwieniem w poruszaniu się po nowym miejscu. Zawsze możesz liczyć także na media społecznościowe – Polaków znajdziesz wszędzie i na pewno większość z nich chętnie podzieli się swoim doświadczeniem i udzieli cennych porad.

Przeczytaj również: Jak przygotować się do wyjazdu?

3. O tym, że warto znać języki obce nie warto chyba nikogo przekonywać. Nawet, jeśli nie posługujesz się płynnym niemieckim, kilka podstawowych zwrotów będzie ułatwieniem nie tylko w pracy, ale także w codziennym funkcjonowaniu.

4. Jak każda podróż, także i wyjazd do pracy za granicę wymaga odpowiedniego przygotowania bagażu. Oprócz niezbędnych dokumentów, w Twojej walizce nie powinno zabraknąć również kosmetyków, lekarstw oraz środków czystości. Warto na start zaopatrzyć się także w pewną ilość gotówki, która pozwoli na przeżycie do czasu pierwszej wypłaty.

5. Przygotuj się na to, że osoby starsze często długo oswajają się z nowymi opiekunami i Twoi podopieczni niekoniecznie od początku obdarzą Cię zaufaniem. Musisz uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość, ale także umieć w każdej sytuacji okazywać szacunek i wspierać dobrym słowem.

Legalne zatrudnienie w charakterze opiekunki osób starszych

Świdnica, ul. Wałbrzyska 8 - sprawdź lokalizację biura

lub zadzwoń 74 853 70 54