Ile zarabia opiekunka

Zaletą podjęcia zatrudnienia przez naszą agencję jest niewątpliwie zapewnienie noclegu i wyżywienia dla wszystkich zatrudnionych u nas osób zajmujących się opieką nad osobami starszymi w Niemczech. Oferta pracy na stanowisku opiekunki w Niemczech przez WORK & CARE wyróżnia się wieloma bonusami, do których można zaliczyć premie świąteczne w okresie wielkanocnym czy Bożego Narodzenia oraz w Nowym Roku. To dodatkowe źródło dochodu w wysokości od 150 do 300 euro netto rocznie.


Od czego zależą zarobki opiekunki?

Zarobki opiekunek uzależnione są w dużym stopniu od poziomu znajomości języka niemieckiego. Jest to bardzo ważna umiejętność z punktu widzenia komunikowania się z podopiecznym, a także wymagań ze strony jego rodziny. Czynnikiem kształtującym cenę jest niewątpliwie doświadczenie opiekunek w tej branży. To właśnie osoby, które posiadają kilkuletni staż pracy na stanowisku opiekunki osób starszych, znają dokładnie różne potrzeby podopiecznych, wiedzą czego można się spodziewać i jak należy się nimi zaopiekować. Cenne jest także posiadanie prawa jazdy kat. B, aby w razie potrzeby zawieść podopiecznego we wskazane przez niego miejsce, do lekarza, zrobić wspólnie zakupy itp.

zarobki w euro

Co więcej, zarobki opiekunek uzależnione są także od ilości osób, nad którymi będzie sprawowana opieka oraz od zakresu powierzonych czynności. Istotną kwestią jest także stan podopiecznego. Bardziej paliatywna opieka wymaga większego zaangażowania ze strony opiekunki, a to wpłynie na podniesienie jej podstawowego wynagrodzenia za sprawowanie opieki nad osobą leżącą i niesamodzielną w codziennym funkcjonowaniu. Warto zatem posiadać pisemne referencje od firm lub rodzin podopiecznych. Jest to cenny dowód potwierdzający jakość sprawowanej opieki nad osobą starszą.

Mile widziane staje się obecnie na rynku usług opiekuńczych wykształcenie medyczne lub po kursach kwalifikacyjnych w zakresie opieki nad osobami starszymi z pierwszą pomocą przedmedyczną, które w znacznym stopniu wpłynie na poziom wynagrodzenia opiekunki. Wiedza ta połączona z umiejętnościami może okazać się cenna w sytuacjach zasłabnięcia czy zatrzymania akcji serca podopiecznego, które mogą się wydarzyć w trakcie sprawowania nad nim opieki.

Legalne zatrudnienie w charakterze opiekunki osób starszych

Świdnica, ul. Wałbrzyska 8 - sprawdź lokalizację biura

lub zadzwoń 74 853 70 54