Jak przygotować się do wyjazdu

Jeżeli zdecydowali się już Państwo na podjęcie pracy jako opiekunka osób starszych przed Wami wymagające zadanie – przygotowanie się do wyjazdu. Nasza agencja WORK & CARE proponuje oferty, dzięki którym na miejscu czeka na Państwa legalna praca w Niemczech, jednak jeszcze przed wyruszeniem w podróż należy podjąć kilka kroków, aby czuć się za granicą bezpiecznie i komfortowo.

Bagaż wiedzy

Oprócz bagażu z niezbędnymi ubraniami i przyborami należy zabezpieczyć się w bagaż… przydatnych informacji i wiedzy. Przed rozpoczęciem zatrudnienia należy uzyskać informacje, takie jak:

  • gdzie dokładnie znajduje się zakład, dom opieki czy szpital,
  • ile zarabia opiekunka osób starszych, na jakie zakwaterowanie i nocleg mogę liczyć w związku z podjęciem zatrudnienia u konkretnego pracodawcy,
  • jak wygląda zajmowanie się seniorami – wszystkie przydatne informacje na temat ich higieny, stanu zdrowia, niepokojących oznak i objawów – mile widziane jest doświadczenie w tego typu zajęciach,
  • jakie zwyczaje panują w regionie do którego wyjeżdżam,
  • które dokumenty będą mi niezbędne podczas pobytu.

Przygotowanie językowe

Nawet jeżeli nie znają Państwo języka niemieckiego warto nauczyć się podstawowych wyrażeń typu: dzień dobry, dziękuję czy proszę – ułatwi to przede wszystkim komunikację opiekuna z osobami starszymi, a także załatwianie spraw codziennych, takich jak zakupy czy wizyty w urzędzie. Należy też zapoznać się z podstawową terminologią związaną z medycyną i higieną – tak, żeby szybko zareagować na najczęstsze dolegliwości pacjenta i móc poinformować o tym lekarzy.

Sprawdź również: Nauka języka niemieckiego dla opiekunek – jak zacząć?

Koniecznie pamiętaj o…

Polska agencja opieki wymaga, aby pamiętali Państwo o kilku najważniejszych sprawach – w tym przede wszystkim o niezbędnych dokumentach. Należą do nich dowód osobisty, prawo jazdy oraz inne druki i informacje otrzymane od agencji w odpowiedzi na oferty pracy nad osobami starszymi.

Należy pamiętać również o zabezpieczeniu finansowym do czasu pierwszej wypłaty oraz zabraniu rzeczy do użytku osobistego – w tym kosmetyków, leków czy innych produktów, które w Niemczech trudno byłoby dostać „od ręki”. Praca opiekunki wiąże się często również z długotrwałą rozłąką z rodziną i przyjaciółmi – w celu zadbania o bezpośredni kontakt nie można zapomnieć o telefonie komórkowym czy komputerze.

Legalne zatrudnienie w charakterze opiekunki osób starszych

Świdnica, ul. Wałbrzyska 8 - sprawdź lokalizację biura

lub zadzwoń 74 853 70 54