FAQ

Długość pobytu zależy przede wszystkim od oferty, a także dyspozycyjności opiekunki osób starszych. Z reguły na początku umowa trwa co najmniej 2 miesiące, jednak istnieje możliwość jej przedłużenia o kolejne tygodnie bądź miesiące.

Współpracując z polską agencją opieki WORK & CARE możesz liczyć na legalne zatrudnienie na umowę zlecenia (A1 i EKUZ). Otrzymujesz w ten sposób możliwość otrzymania zajęcia zarobkowego w Niemczech i pełnego korzystania z przysługujących Ci przywilejów: minimalnej stawki w danym kraju, ubezpieczenia zdrowotnego, pokrycia kosztów noclegu, wyżywienia i przejazdu, a także minimalnego okresu wypoczynku.

W ramach współdziałania z polską agencją opieki możesz liczyć na zarobki w wysokości od 1000 do 1500 euro miesięcznie. Zauważ jednak, że z kwoty tej nie musisz odciągać opłat za wyżywienie, nocleg oraz przejazdy – te elementy są całkowicie darmowe. Dzięki temu dobrze wiesz, ile pieniędzy za opiekę nad osobą starszą otrzymujesz na rękę.

Zakres obowiązków opiekuńczych może być różny w zależności od tego, jak skonstruowana została oferta pracy oraz jakie są potrzeby osób starszych. Istnieją jednak wytyczne, które należy spełniać, by móc wyjechać za granicę i zajmować się osobami samotnymi oraz schorowanymi. Chcąc pracować jako opiekunka, musisz posiadać odpowiednie wykształcenie, doświadczenie zawodowe, kursy przedmedyczne i językowe. Opiekunka osób starszych powinna też wiedzieć, w jaki sposób zajmować się człowiekiem schorowanym, a przy tym wyróżniać się empatią, cierpliwością, wysoką odpornością na stres, optymizmem, komunikatywnością oraz wyrozumiałością.

Praca opiekunki osób starszych polega przede wszystkim na niesieniu pomocy seniorom, którzy na co dzień posiadają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem i poruszaniem się. Zakres obowiązków obejmuje:

  • utrzymanie higieny osobistej osoby starszej,
  • podawanie leków i kontrolowanie stanu zdrowia,
  • utrzymanie czystości w mieszkaniu,
  • robienie zakupów,
  • wykonywanie drobnych prac domowych,
  • przyrządzanie posiłków,
  • realizację recept,
  • załatwianie spraw na poczcie lub w urzędach.

Należy jednak pamiętać, że opiekunka pełni również rolę towarzysza – spędza z podopiecznym wolny czas i pozwala zapominać mu o trudach życia.

Stale zamieszczamy nowe oferty pracy związane z opieką osób starszych w Niemczech. Zachęcamy do śledzenia zmian oraz odpowiedzi na interesujące zgłoszenia. Udzielamy również informacji pod numerem tel. 0048 74 853 70 54. Jeśli nie znalazłaś/eś interesującej oferty pracy, wypełnij kwestionariusz dostępny na stronie, a z pewnością się do Ciebie odezwiemy.

Zanim wyjedziesz do pracy w Niemczech, musisz przejść okres rekrutacji, a uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi rozpocząć przygotowania do podróży. Ważne jest również zadbanie o formalności – dostarczenie odpowiednich dokumentów do naszej agencji opieki: polisy ubezpieczeniowej, prawa jazdy, dowodu osobistego oraz innych niezbędnych dokumentów. Robimy jednak wszystko, by czas ten skrócić do minimum. Wiele zależy również od Twojej dyspozycyjności.

Staramy się, by wszelkie formalności oraz zawiłości zostały wyjaśnione z pracownikiem jeszcze przed wyjazdem do Niemiec. Następnie opiekunka osób starszych utrzymuje stały kontakt z koordynatorem, który ułatwia klimatyzowanie się w nowym otoczeniu. Są to osoby doświadczone i doskonale radzące sobie w stresujących sytuacjach. Nasza agencja opieki pozostaje z Tobą w kontakcie. W razie problemów organizujemy szybki powrót do kraju i pokrycie wszelkich związanych z tym kosztów.

Po wypełnieniu kwestionariusza dostępnego na naszej stronie dokładnie zapoznajemy się z Twoimi kwalifikacjami. Następnie kontaktujemy się z Tobą w celu weryfikacji danych osobowych. Potem przechodzimy do dopasowania oferty pracy do Twoich kompetencji zawodowych.

Zgodnie z podpisaną umową wypłacamy stawki miesięczne.

Nie. Dbamy o to, by nasi pracownicy mieli zapewnione całkowicie darmowe wyżywienie, miejsce noclegowe oraz dojazd. Po załatwieniu formalności pokrywamy koszty związane z podróżą opiekunki do Niemiec.

Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi z naszej strony oraz dopełnienia formalności związanych z wyjazdem masz czas na to, by odpowiednio przygotować się do podróży. Przede wszystkim musisz zadbać o bagaże i zabrać ze sobą to, co niezbędne. Radzimy, by zaopatrzyć się w kosmetyki oraz leki. Następnie warto przypomnieć sobie podstawy języka niemieckiego, a także rozeznać się w tym, w jaki sposób należy opiekować się osobami starszymi. Ponadto zalecamy, by nieco poczytać o miejscu, kulturze oraz ludziach w regionie, w którym będziesz pracować jako opiekunka. Pomoże to w codziennej komunikacji.

Po załatwieniu formalności związanych z podpisaniem umowy oraz podróżą zarobkową do Niemiec przekazujemy informację o miejscu pobytu. Warto dokładnie zapoznać się z lokalizacją miejsca zamieszkania osoby starszej, by jak najszybciej trafić pod właściwy adres. Środek transportu jest dowolny – nasza agencja opieki zwraca koszty podróży po dotarciu do celu.

Nie. Poszukujemy osób już doświadczonych, które pracowały w charakterze opiekunki lub posiadają odpowiednie kwalifikacje. Wymagamy również, by nasz pracownik dysponował podstawami języka niemieckiego (na poziomie komunikatywnym).

Stan zdrowia osób starszych jest bardzo różny. Dlatego poszukujemy ludzi doświadczonych w pracy z osobami starszymi zmagającymi się m.in. z chorobą Alzheimera, Parkinsona, demencją, udarem mózgu, chorobami wieńcowymi lub innymi schorzeniami podeszłego wieku.

Współpraca z naszą agencją da Ci przede wszystkim satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Praca opiekunki osób starszych nie jest łatwa, jednak niesie ze sobą doświadczenie, wzrost motywacji, a także radość z niesienia pomocy potrzebującemu człowiekowi. Ponadto otrzymujesz możliwość zwiększenia swoich zarobków, nauki języka i poznania innej kultury.

Legalne zatrudnienie w charakterze opiekunki osób starszych

Świdnica, ul. Wałbrzyska 8 - sprawdź lokalizację biura

lub zadzwoń 74 853 70 54