Jak przygotować się do wyjazdu

Jeżeli zdecydowali się już Państwo na podjęcie pracy jako opiekunka osób starszych przed Wami wymagające zadanie – przygotowanie się do wyjazdu. Nasza agencja WORK & CARE proponuje oferty, dzięki którym na miejscu czeka na Państwa legalna praca w Niemczech, jednak jeszcze przed wyruszeniem w podróż należy podjąć kilka kroków, aby czuć się za granicą bezpiecznie i komfortowo.

Bagaż wiedzy

Oprócz bagażu z niezbędnymi ubraniami i przyborami należy zabezpieczyć się w bagaż… przydatnych informacji i wiedzy. Przed rozpoczęciem zatrudnienia należy uzyskać informacje, takie jak:

Przygotowanie językowe

Nawet jeżeli nie znają Państwo języka niemieckiego warto nauczyć się podstawowych wyrażeń typu: dzień dobry, dziękuję czy proszę – ułatwi to przede wszystkim komunikację opiekuna z osobami starszymi, a także załatwianie spraw codziennych, takich jak zakupy czy wizyty w urzędzie. Należy też zapoznać się z podstawową terminologią związaną z medycyną i higieną – tak, żeby szybko zareagować na najczęstsze dolegliwości pacjenta i móc poinformować o tym lekarzy.

Koniecznie pamiętaj o…

Polska agencja pracy wymaga, aby pamiętali Państwo o kilku najważniejszych sprawach – w tym przede wszystkim o niezbędnych dokumentach. Należy do nich polisa ubezpieczeniowa, dowód osobisty, prawo jazdy oraz inne druki i informacje otrzymane od agencji w odpowiedzi na oferty pracy nad osobami starszymi.

Należy pamiętać również o zabezpieczeniu finansowym do czasu pierwszej wypłaty oraz zabraniu rzeczy do użytku osobistego – w tym kosmetyków, leków czy innych produktów, które w Niemczech trudno byłoby dostać „od ręki”. Praca opiekunki wiąże się często również z długotrwałą rozłąką z rodziną i przyjaciółmi – w celu zadbania o bezpośredni kontakt nie można zapomnieć o telefonie komórkowym czy komputerze.

Work&Care ul. Wałbrzyska 8, 58-100 Świdnica | woj. dolnośląskie
e-mail: info@work-care.pl | tel. 0048 74 853 70 54 | NIP: 8842387742

ZADZWOŃ: 0048 74 853 70 54 LUB WYPEŁNIJ KWESTIONARIUSZ